O nas

Wspólny śpiew zbliża do siebie ludzi, tworzy relacje, pomaga w walce z izolacją. W chórze rozwiniesz się wokalnie, muzycznie i społecznie, a także poznasz fantastycznych ludzi.

Nie jesteś pewny/a czy warto? Poniżej przeczytasz o zaletach dołączenia do naszego grona.

Społeczność. Chór jest cudowną społecznością, w której poznajemy wspaniałych przyjaciół. Wielu ludzi odnajduje w chórze swoją drugą połówkę 😉 Spędzamy razem czas, wychodzimy na karaoke, organizujemy spotkania integracyjne.

Zdrowie. Śpiew jest bardzo dobry dla zdrowia. Wspomaga nasz oddech, wzmacnia nasze mięśnie, pomaga zmniejszyć niepokój i się zrelaksować, oprawia postawę, ćwiczy mięśnie twarzy i uelastycznia brzuch. Kiedy śpiewasz, twoje ciało produkuje hormony „poprawiające samopoczucie” zwane endorfinami.

Umiejętności. Możesz nauczyć się śpiewu lub rozwinąć swoje zdolności wokalne, poznać podstawy teorii muzyki, nowy repertuar, nauczyć się lepiej słyszeć. Możesz poprawić poczucie własnej wartości i zbudować pewność siebie. A przy okazji będzie to świetna zabawa.

Koncerty. Oczywiście dajemy także koncerty, w planach mamy również wspólne wyjazdy.

Jak działamy

Spotykamy się na próbach co tydzień, w poniedziałki w godzinach 19.00-21.00.

Jak działamy

Po co są próby?

Poznanie repertuaru i przygotowanie do występów
Skuteczne opanowanie repertuaru nie oznacza tylko wielokrotnego śpiewania utworów. Polega ono na pomaganiu każdej sekcji w nabraniu większej pewności w swojej części, a następnie łączeniu partii głosów razem, aby stworzyć spójną całość. Ten proces wymaga czasu, więc bardzo ważne jest, aby przygotować się z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że wszystko zostanie omówione na czas przed występem. W trakcie uczenia się utworów wypracowujemy również wspólną interpretację.

Praca zespołowa
Dobry zespół tworzy pozytywną atmosferę podczas prób, czyniąc go bardziej atrakcyjnym dla członków. Świetny duch zespołowy sprawia, że wspólna nauka muzyki jest znacznie bardziej kreatywna i przyjemna.

Rozwijanie umiejętności śpiewania
W trakcie wspólnego śpiewania uczymy się techniki, wypracowujemy wspólną i spójną barwę.

Po co są próby?

Czego od Ciebie oczekujemy?

Pasja, chęć i zaangażowanie
W byciu członkiem chóru najważniejsza jest pasja. Nawet jeśli myślisz, że nie jesteś teraz najlepszym wokalistą, jeśli naprawdę chcesz śpiewać, masz pasję i zapał, z przyjemnością Cię przyjmiemy.

Udział w próbach i koncertach
Należy pamiętać, że chór to grupa ludzi. Każdy członek chóru jest bardzo ważny. Chórzysta to element w dużej maszynie, gdy go brakuje – wszystko zaczyna się walić.

Czego od Ciebie oczekujemy?

Nasze projekty i osiągnięcia

Organizowanie warsztatów wokalnych
Braliśmy udział, między innymi, w warsztatach wokalnych w Korycinach, podczas których poznaliśmy nowy repertuar oraz mieliśmy okazję współpracować z zespołem instrumentalnym. Na zakończenie warsztatów daliśmy wspólny koncert w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu na Podlasiu.

 

Koncerty
Zagraliśmy koncert m.in. podczas festiwalu regionalnego “Wianki na Nurcu” w Ciechanowcu. Zaprezentowaliśmy tam utwory napisane i skomponowane przez Sławomira Leszczyńskiego.

Współorganizowaliśmy również uroczysty Koncert Świąteczny, występowaliśmy na Inauguracji, Orientation Day, Wigilii i podczas Halloween w Uczelni Vistula. Prowadziliśmy też warsztaty wokalne w Centrum Wielokulturowym.

 

Konkurs wokalny “The Voice of Vistula”
Podczas konkursu udało nam się odkryć wśród studentów nowe talenty muzyczne.

Nasze projekty i osiągnięcia

To jeszcze nie koniec!
Mierzymy wysoko i w najbliższym czasie planujemy:

  • nagranie hymnu Vistuli;
  • prezentację Chóru w partnerskich Uczelniach w Krakowie i Wrocławiu.
int(47)

Kontakt do Chóru Akademickiego

Masz pytania? Napisz do nas!

Dyrygent: Agnieszka Zińczuk

Prezes: Olga Dadak

E-mail: chor.club@vistula.edu.pl

Aplikuj online