O nas

Koło naukowe Bezpieczeństwa Sieci Komputerowych to grupa osób zainteresowanych zagadnieniami bezpieczeństwa sieci komputerowych.

Jak działamy?

Cel główny to nauka projektowania i implementacji rozwiązań technicznych z zakresu bezpieczeństwa sieci komputerowych, że szczególnym uwzględnieniem konfiguracji urządzeń sieciowych ukierunkowanych na bezpieczeństwo użytkowników.

Jak działamy?

Cel

Projektowanie, implementacja i testowanie praktycznie rozwiązań mających poprawić poziom bezpieczeństwa administrowanych sieci komputerowych.

Cel

Projekty

Każde zajęcia to mały projekt – przykładowo:

  1. konfiguracja vlanów z uwzględnieniem routingu pomiędzy nimi realizowanego na pojedynczym łączu trunk z wykorzystaniem subinterfejsów oraz accesslist pozwalających zarządzać zasadami komunikacji pomiędzy użytkownikami vlanów w zależności od ich potrzeb,
  2. konfiguracja urządzeń sieciowych (router, switch) w celu eliminacji możliwości przeprowadzenia ataków na sieć określanych jako DHCP snooping,
  3. analiza, wprowadzanie usprawnień i testowanie rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych, takich jak szyfrowanie transmisji różnymi protokołami, ukrywanie ssid, zabezpieczanie dostępu przez kontrolę różnych parametrów dołączanych urządzeń.
Projekty

Kontakt do Computer Network Security

Masz pytania? Napisz do nas!

Opiekun: dr Tomasz Bartczak
email: t.bartczak@vistula.edu.pl
bsk.club@vistula.edu.pl

Aplikuj online