O nas

Klub zrzesza studentów zainteresowanych tematyką stale rozwijającej się turystyki kulinarnej.

Jest otwarty dla wszystkich, których pasją jest podróżowanie w celu poznawania nowych potraw i historii ich pochodzenia.

Misją klubu jest poszerzanie wiedzy z dziedziny turystyki kulinarnej, produktów tradycyjnych oraz tradycji kulinarnych – zarówno rodzimych, jak i z najdalszych zakątków świata.

Członkowie klubu mają okazję kontaktu ze specjalistami w dziedzinie kulinariów, organizacjami zajmującymi się tematyką kulinarną, instytucjami związanymi z propagowaniem turystyki kulinarnej i wykorzystaniem kulinariów w różnych sferach życia.

Dołącz do nas! Rozwiniesz swoje zainteresowania, zdobędziesz kwalifikacje zawodowe oraz zyskasz możliwość współpracy z innymi studentami. Czekamy na Ciebie!

Jak działamy

Nasze cele i działalność

Podstawowym celem Koła jest rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą w zakresie turystyki kulinarnej.

 

Nasze zamierzenia to w szczególności:

  • rozwijanie zainteresowania kulinariami jako atrakcję turystyczną;
  • poznawanie kulinariów kraju i świata;
  • nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów ze znanymi podróżnikami, ludźmi nauki, kultury i kulinariów.

 

Cele są realizowane poprzez:

  • prowadzenie badań naukowych pod kierunkiem opiekuna naukowego Koła;
  • organizowanie sesji naukowych;
  • organizowanie warsztatów, spotkań itp.;
  • przygotowywanie opracowań tematycznych.

 

Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Turystyki Kulinarnej 

Klub Turystyki Kulinarnej został objęty patronatem Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej. Rozpoczęta współpraca ma na celu wykorzystanie doświadczenia Stowarzyszenia w zakresie: promocji turystyki i rekreacji w szczególności turystyki kulinarnej, promocji zdrowego stylu życia, zwłaszcza zdrowego odżywiania, propagowania wysokiej kultury jedzenia, promocji turystyki kulinarnej, poszerzania świadomości kulinarnej zwłaszcza wśród uczniów szkół i studentów uczelni wyższych, promocji kuchni, tradycji i obyczajów regionalnych, zwiększania zasobów wiedzy na temat turystyki kulinarnej, inicjowania i rozwijanie wzajemnych relacji w branży turystycznej i gastronomicznej, rozwijania klasycznych i nowoczesnych form turystyki kulinarnej, zwiększania zainteresowania turystyką kulinarną, integracji środowisk gastronomicznych i turystycznych, podnoszenia kwalifikacji i umiejętności dla przyszłych i obecnych pracowników lokali gastronomicznych, zwłaszcza studentów, kultywowania narodowych i regionalnych tradycji kulinarnych i cukierniczych, uzupełniania wiedzy i umiejętności zawodowych członków stowarzyszenia, rozwijania i kształtowania wzorców racjonalnego żywienia w społeczeństwie, poznawania tradycji kulinarnych innych narodów.

 

Masz pytania? Napisz do nas!

Opiekun:

dr Piotr Dominik

p.dominik@vistula.edu.pl

culinary.tourism.club@vistula.edu.pl

Aplikuj online