O nas

„2B” Koło Naukowe Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula zrzesza studentów zainteresowanych tematyką przemysłu spotkań i branży eventowej. Misją “2B” jest poszerzanie wśród studentów wiedzy z dziedziny turystyki biznesowej.  

Dołączając do nas, rozwiniesz swoje zainteresowania, zdobędziesz kwalifikacje zawodowe oraz zyskasz możliwość współpracy z innymi studentami. Czekamy na Ciebie!

Jak działamy

Nasze cele i działalność:

  • Organizowanie spotkań, prelekcji, szkoleń, wykładów, warsztatów, seminariów oraz innych imprez związanych z tematyką turystyki biznesowej.
  • Reprezentowanie Grupy Uczelni Vistula poprzez czynny udział w konkursach, spotkaniach oraz innych wydarzeniach mających na celu wykazanie się znajomością zagadnień związanych z turystyką.
  • Współpraca z osobami i instytucjami, które kierują się podobnymi celami.
  • Organizowanie przedsięwzięć naukowych umożliwiających aktywnym studentom zdobywanie dodatkowej wiedzy i nowych umiejętności.
  • Promowanie i utrzymywanie międzyuczelnianych kontaktów studenckich.
  • Dążenie do stworzenia studentom optymalnych warunków do rozwijania zainteresowań i zdobywania kwalifikacji zawodowych.
  • Tworzenie warunków umożliwiających współpracę studentów z instytucjami działającymi w obszarze turystyki.
  • Wspieranie studentów w znalezieniu pracy.
Jak działamy

Projekty i osiągnięcia

Future Leaders Forum Warsaw 2016: Program Future Leaders Forum został opracowany w celu zachęcenia najzdolniejszych studentów do rozwijania swojej kariery w przemyśle spotkań. Program konferencji oparty jest na całodziennych warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów z dziedziny turystyki biznesowej z całego świata.

 

PEMES 2016: Międzynarodowe Sympozjum Edukatorów Kadr Zarządzających Wydarzeniami to konferencja dla naukowców, pracowników akademickich i badaczy z obszaru turystyki oraz organizacji i zarządzania wydarzeniami i spotkaniami biznesowymi.

 

CSR w zarządzaniu wydarzeniami: CSR (ang. Corporate Social Responsibility) – odpowiedzialność organizacji za wpływ jej działań na społeczeństwo i środowisko, zapewniana przez przejrzyste i etyczne postępowanie.

 

Color Your Uni: Celem projektu jest przeobrażenie zwykłych akademickich sal w „dzieła sztuki”, które mają inspirować studentów do aktywnego i kreatywnego myślenia.

 

 

Projekty i osiągnięcia

 

Gość 2B: Na każdym spotkaniu Koła Naukowego studenci goszczą eksperta, który opowiada o swojej działalności, wymienia się doświadczeniami, wyjaśnia różne zagadnienia i inspiruje przyszłych liderów branży turystycznej. Studenci mają szansę zadać profesjonaliście pytania dotyczące branży i jego pracy.

 

Kompendium: W ramach prac „2B” Koło Naukowe Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula, w Warszawie została opracowana i wydana pierwsza studencka publikacja „Kompendium. Stowarzyszenia i organizacje w przemyśle spotkań”.

 

Warsaw Business Run + Obiegnij EXPO: Warszawa Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety 5 x 3,8 km – drużyna składająca się z 5 zawodników, gdzie każdy z nich przebiega 3,8 km. Bieg organizowany jest na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

 

Meetings Week Poland 2016: Na pięciodniowy cykl wydarzeń złożyły się konferencje i spotkania networkingowe. Wzięli w nich udział reprezentanci korporacji i stowarzyszeń zawodowych, którzy odpowiadają za planowanie eventów, zakupy na potrzeby usług dla  podróży i spotkań służbowych, oferenci z firm usługowych, hoteli i centrów konferencyjnych, a także dziennikarze, samorządowcy i politycy.

 

Książka oddana – radość przekazana: Celem akcji jest zebranie książek od uczestników polskiego tygodnia spotkań, którymi mogą się podzielić z innymi. Książki zostaną przekazane do rodzinnych domów dziecka Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie, Krakowie i Przemyślu.

Opiekun SKN „2B”:

Krzysztof Celuch
k.celuch@vistula.edu.pl

e-mail: 2b.club@vistula.edu.pl

Aplikuj online