Strona główna / Wpisy / Studia podyplomowe – zyskaj przewagę na rynku pracy!

Studia podyplomowe – zyskaj przewagę na rynku pracy!

Kończysz studia licencjackie i nie masz pomysłu na dalszy rozwój? Magisterka, kursy specjalistyczne, szkolenia zawodowe…możliwości jest wiele. Jedną z alternatyw są studia podyplomowe, które możesz zacząć już na 3 roku licencjata.

Zdjęcie ludzi przeglądających informacje na laptopach

Testowanie oprogramowania, Komunikacja techniczna, Audyt i kontrola wewnętrzna, a także kierunki dla nauczycieli, w tym Metodyka nauczania języków obcych, na Vistuli możesz wybierać spośród kilkunastu przyszłościowych podyplomówek – poznaj ofertę naszych studiów podyplomowych!

Nie musisz czekać do obrony

Coraz więcej studentów już na 3 roku decyduje się rozpocząć studia podyplomowe, ponieważ czują niedosyt wiedzy specjalistycznej, czyli takiej, która pozwoli im płynnie wkroczyć na rynek pracy. Nie musisz mieć dyplomu, aby rozpocząć dodatkowe studia. Zajęcia odbywają się w weekendy, nie kolidują z programem studiów dziennych, więc możesz je realizować równolegle.

Nie musisz czekać do obrony

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Na studia podyplomowe decydują się nie tylko aktualni studenci lub absolwenci, bardzo często są to również osoby starsze, doświadczone i aktywne zawodowo. Po co im dodatkowe studia? Być może to kwestia ambicji, chęci rozwoju czy zdobywania dodatkowych umiejętności. Często się jednak zdarza, że jest to warunek, by otrzymać awans, lepsze stanowisko lub wyższe wynagrodzenie. Jest to również opcja dla osób wypalonych zawodowo, które czują potrzebę przebranżowienia się, zmiany pracy lub nowych wyzwań.

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Dofinansowanie do studiów podyplomowych

Chciałbyś się uczyć, lecz nie stać cię na studia podyplomowe? Możesz skorzystać ze stypendium oferowanego przez Urząd Pracy m.st. Warszawy, które w całości lub częściowo pokrywa koszty nauki. Sprawdź, kto może ubiegać się o dofinansowanie i w jaki sposób się o nie ubiegać.

Dofinansowanie do studiów podyplomowych

9 powodów, dla których warto iść na podyplomówkę!

• Możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy w wybranej dziedzinie – praktyczny charakter nauki nakierowany na konkretną branżę i środowisko zawodowe.
  • Zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy, dzięki dodatkowym kompetencjom i wykształceniu.
  • Szansa na awans, lepsze stanowisko lub wyższe zarobki.
  • Elastyczność – łatwe łączenie ze studiami dziennymi lub pracą – zjazdy odbywają się w weekendy.
  • Poszerzenie horyzontów studia podyplomowe dają również możliwość studiowania na kierunkach zupełnie niezwiązanych z naszym dotychczasowym wykształceniem czy pracą.
  • Czas trwania – studia podyplomowe trwają zazwyczaj krócej (przeważnie rok) niż np. uzupełniające studia magisterskie.
  • Możliwość nawiązywania kontaktów z różnymi ludźmi – studentami, absolwentami, ale też menedżerami, doświadczonymi specjalistami, właścicielami firm, praktykami.
  • Niższa cena – studia podyplomowe są często tańsze niż specjalistyczne kursy lub programy MBA.
  • Możliwość zdobycia prestiżowych certyfikatów i dyplomów, w tym dyplomu ACCA – jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych dla absolwentów kierunku Finanse i rachunkowość oraz Certyfikat Audytora Wewnętrznego na kierunku Audyt i kontrola wewnętrzna potwierdzający przygotowanie do wykonywania pracy audytora wewnętrznego.

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, absolwentem czy też doświadczonym specjalistą, na rozwój i naukę zawsze jest właściwy moment! Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu studiów podyplomowych, zastanów się jaki cel chciałbyś osiągnąć. Jeśli zamierzasz poszerzyć dotychczasową wiedzę, wybierz kierunek uzupełniający twoje wykształcenie. A może pragniesz zrealizować marzenia i nauczyć się czegoś zupełnie nowego? Nic nie stoi na przeszkodzie, wybór należy do Ciebie!

Więcej o studiach:

• Testowanie oprogramowania – studia podyplomowe
  • Komunikacja techniczna – studia podyplomowe
  • Audyt i kontrola wewnętrzna – studia podyplomowe
  • Finanse i rachunkowość – z akredytacją ACCA – studia podyplomowe

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Bezpieczeństwo wewnętrzne Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +48