Klasa Konfucjańska w Uczelni Vistula to instytucja publiczna, której współzałożycielami są, oprócz naszej uczelni, Centrala Instytutu Konfucjusza w Chińskiej Republice Ludowej oraz Politechnika w Tiencin.

Jej celem jest wspieranie nauczania języka chińskiego i wspieranie wymiany kulturalnej.

Od czasu otwarcia w czerwcu 2012 r. Klasa Konfucjańska w Uczelni Vistula dynamicznie rozwija się. Organizujemy kursy języka chińskiego prowadzone przez 5-6 doświadczonych nauczycieli, native speakerów z Chin, którzy mają do dyspozycji najlepsze podręczniki i wiele innych materiałów do nauczania.

Klasa Konfucjańska działa w nowoczesnym i dobrze wyposażonym kampusie Uczelni Vistula. W czerwcu 2014 r. odbył się tu pierwszy konkurs językowy „Chiński Most” dla uczniów szkół średnich, zorganizowany we współpracy z Ambasadą Chin w Warszawie. W 2019 r. powstało tu centrum egzaminacyjne HSK (Chinese Proficiency Test).

Klasa Konfucjańska to marka, która gwarantuje wysoką jakość. Jeśli chcesz poznać język chiński i kulturę Chin, odwiedź nas na kampusie Uczelni Vistula.

Przydatne linki:

www.chinesetest.cn

www.hanban.org

chinese.tjut.edu.cn

• Oferujemy kursy języka chińskiego dla studentów Uczelni Vistula. Są one również dostępne dla osób z zewnątrz za niewielką opłatą.
    • Przygotowujemy do oficjalnego egzaminu HSK, który daje wiele możliwości podróżowania do Chin i studiowania w chińskich uczelniach.
    • Obecnie mamy w ofercie chiński test biegłości (HSK) i młodzieżowy chiński egzamin (YCT). W niedalekiej przyszłości będziemy również przeprowadzać test mówienia HSK (HSKK) i test języka chińskiego (BCT).
    • Organizujemy także w Uczelni Vistula lekcje Wushu (Kung-fu, Chińska Sztuki Walki). Prowadzi je trener polskiej reprezentacji Wushu.
    • W ofercie Klasy Konfucjańskiej są też prezentacje kultury chińskiej, w tym Opery Pekińskiej, chińskiej kaligrafii itp. w szkołach wyższych i średnich oraz innych instytucjach na terenie Warszawy.
    • Proponujemy także możliwość studiowania w Chinach za pośrednictwem programów finansowanych przez rząd w Pekinie. Poniżej znajdują się główne programy stypendialne.
      a) Półroczne stypendium Instytutu Konfucjusza – studia w Chinach.
      b) Roczne stypendium Instytutu Konfucjusza – studia w Chinach.
      c) Programy wymiany między Uczelnią Vistula i Politechniką w Tiencin – studia w Chinach.
      d) Studia w Chinach.
    • Organizujemy obóz letni w Chinach (zwykle na początku lipca). Tak długo, jak jesteś zarejestrowanym studentem naszych kursów języka chińskiego lub kung-fu, masz prawo do udziału w letnim obozie organizowanym i sponsorowanym przez Instytut Konfucjusza i Politechnikę w Tiencin.
  • Klasa Konfucjańska

• HSK – Chinese Proficiency Test to międzynarodowy ustandaryzowany test znajomości języka chińskiego. Możesz do niego przystąpić w Klasie Konfucjańskiej Uczelni Vistula.

Test HSK ocenia umiejętności obcokrajowców w posługiwaniu się językiem chińskim w życiu codziennym, akademickim i zawodowym. Składa się z sześciu poziomów. Skala znajomości języka chińskiego została zintegrowana z poziomem biegłości językowej wprowadzonej przez Radę Europy.

Uzyskany certyfikat jest honorowany na całym świecie przez uniwersytety i firmy. Wyniki egzaminów są ważne przez dwa lata.

Więcej informacji: Klasa Konfucjańska Uczelni Vistula.

Godziny pracy biura: 9:00 – 13:00

Adres biura: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, pokój 401

Adres e-mail: china@vistula.edu.pl

UWAGA! Szczegółowe informacje na temat egzaminów HSK oraz przykładowe materiały egzaminacyjne znajdziesz na stronie: http://www.chinesetest.cn/godownload.do